V českých luzích a hájích mezi nejznámější toulitky, jak se anturiím také říká, patří ty s palicovými květy v červené, oranžové, růžové i v bílé barvě. V poslední době se ale do hledáčku pěstitelů dostávají i další krásky tohoto druhu, jako je třeba Anthurium Clarinervium, Crystallinum nebo Anthurium Jungle Bush. Ať už se rozhodnete pro oblíbenou klasiku nebo pro jeden z raritnějších kousků, rozhodně neprohloupíte! Anturie jsou totiž velmi dekorativní rostliny a hodí se i jako skvělý dárek.Více... Celý popis

Koupit za 270 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

V českých luzích a hájích mezi nejznámější toulitky, jak se anturiím také říká, patří ty s palicovými květy v červené, oranžové, růžové i v bílé barvě. V poslední době se ale do hledáčku pěstitelů dostávají i další krásky tohoto druhu, jako je třeba Anthurium Clarinervium, Crystallinum nebo Anthurium Jungle Bush. Ať už se rozhodnete pro oblíbenou klasiku nebo pro jeden z raritnějších kousků, rozhodně neprohloupíte! Anturie jsou totiž velmi dekorativní rostliny a hodí se i jako skvělý dárek.Více informací o Anthuriích se dočtete v našem článku zde.

Stanoviště a teplota Vyhovujícím stanovištěm je pro ni světlé místo bez přímého slunce.Její oblíbená teplota je kolem 20 °C a dávejte pozor na průvan, který by pro ni mohl být téměř osudný. V zimě by teplota neměla klesnout pod 16 °C.Upozornění: Všechny druhy anturií jsou jedovaté.

Zálivka Anturie patří mezi rostliny, co mají rády neustále mírně vlhký substrát. Dejte ale pozor, abyste tu svoji nepřelili, začaly by jí uhnívat kořeny. Na zimu (obzvlášť pokud u vás klesnou teploty) zálivku zmírněte.Protože pochází z podmínek, kde je vyšší vzdušná vlhkost na denním pořádku, nezapomeňte jí dopřát pravidelné rosení nebo ji postavte na misku s vodou a kamínky - ideální je pro to třeba keramzit.Pěstujete tuto rostlinu hydroponicky? Jak na péči o ni, si přečtěte v našem článku.

Substrát a přesazování Substrát by měl být celkem dobře propustný. Proto můžete ten klasický pro pokojovky smíchat s perlitem nebo se substrátem pro orchideje. Bude lehčí, propustnější a vzdušnější. A pokud si na míchání vlastního substrátu netroufáte, vyzkoušejte ten namíchaný od nás!Přesazujte jednou za rok na jaře.

Hnojení Toulitky hnojte jednou za 14 dnů běžným hnojivem pro pokojové rostliny, dle instrukcí na výrobku. V případě, že na hnojení rádi používáte organická hnojiva, můžete si vybrat z několika druhů v naší speciální kategorii. Pěstujete tuto rostlinu hydroponicky? Jak na péči o ni, si přečtěte v našem článku.

Množení Množit můžete dělením při přesazování, ale i řízkováním. Řízek by vždy měl mít kořenové pupeny, nebo vzdušný kořen. Vyzkoušejte šikovného pomocníka, který urychlí kořenění i a podpoří tvorbu kořenového systému - Lignohumát.

Co trápí mou pokojovou rostlinu? Pokud se vaší toulitce dělají na listech žluté nebo hnědé skvrny, pravděpodobně bude přelitá. V horším případě jí z přelití uhnívají kořeny.Dejte pozor také na průvan, anturie na něj reagují shozením listů.Listy vaší anturie žloutnou? To bude nejspíš způsobeno slunečními paprsky a v případě, že jsou její květy zelené, má naopak světla málo.Ze škůdců si dejte pozor na mšice a červce. A pokud už s těmito nezvanými hosty bojujete, bude se vám hodit náš článek, kde jsme shrnuli, jak na ně.A jak na boj s případnými škůdci? Přečtěte si náš článek.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Gardners.cz